چگونه خواسته خود را خلق کنید

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
خلق خواسته ها
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

خلق خواسته
چگونه خواسته خود را خلق کنید؟ در این مقاله موضوعات مرتبط با آن را توضیح می‌دهیم.

در مقاله قبلی از سری مقالات آکادمی بازار، درباره اهمیت «میل و گرسنگی به موفقیت و پیشرفت» صحبت کردیم. همه شما، بعد از اینکه گرسنه پیشرفت و موفقیت شدید، برای خلق زندگی که خواستار آن هستید، باید سه مرحله را پشت سر بگذارید:

مرحله اول خلق خواسته
با جدیت تصمیم بگیرید و تمام توان‌تان را برای کاری که می‌خواهید انجام دهید، بگذارید. در واقع، برای انجام آن کار یا بدست آوردن آن چیز خاص، باید به وسواس فکری برسید. یعنی مدام فکرتان درگیر آن باشد. حالا آن چیز می‌تواند رسیدن به یک خانه یا ماشین باشد، یا رسیدن به تناسب اندام یا شغلی خاص.

تمام افراد موفق، به این دلیل موفق شده‌اند که درباره خواسته‌شان تنها به خیال بافی و رویا پردازی اکتفا نکردند. آن‌ها آنقدر به خواسته‌شان احساس مثبت نشان دادند که اکنون آن خواسته بخشی از زندگی واقعی‌شان شده است.

شاید حتی خیلی از شما این را تجربه کرده باشید. شاید اکنون دیگر بابت آن چیز شکرگزار نباشید و آن را فراموش کرده باشید، اما روزی رویای شما بوده است!

بیشتر بخوانید: چگونه به آرزوها و خواسته‌های زندگی برسیم؟ سه راه رسیدن به آرزوها

مرحله دوم
احساس مثبت داشته باشید. فکر کردن به خواسته، اگر با احساس همراه نباشد تاثیری نخواهد داشت. از طرفی، احساس شما باید مثبت باشد. احساس کمبود، فقدان خواسته یا حسرت و ناامیدی و هر احساس منفی دیگری، فقط شما را از خواسته‌تان دورتر می‌کند.

استاد احمد محمدی

اگر می‌خواهی دانسته‌هایت شگفتی‌ساز شوند، به آن‌ها عمل کن.

استاد احمد محمدی
زمانی که شما خواسته خود را تجسم می‌کنید و توجه و احساس مثبت‌تان را روی آن متمرکز می‌کنید، انرژی در آن‌جا جاری می‌شود.

چطور می‌توان هنگام تجسم خواسته، نسبت به آن احساس مثبت داشت؟
چرا نمی‌توانیم به آرزو و خواسته هایمان برسیم؟
استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
پخش‌کننده صوت
00:00
00:00
برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.
زمانی که خواسته‌تان را دریافتید و آن را مشخص کردید، تکه کاغذی بردارید و دلایل‌تان را برای خواستن آن چیز، روی کاغذ بنویسید. به عنوان مثال اگر عاشق این هستید که آخرین مدل مرسدس بنز را داشته باشید، دلایل‌تان را بنویسید.

مثلا بنویسید: «من این مرسدس را می‌خواهم به این دلیل که شتاب بالایی دارد، صندلی‌های راحتی دارد، داخل آن زیباست، کلاس اجتماعی دارد یا موتور آن قوی است.»

زمانی که این کار را انجام دهید، ناگهان هیجان و شور و اشتیاقی سوزان را در خود احساس خواهید کرد. این همان احساس مثبت است. سپس هنگام تجسم، به تمام آنچه که نوشته‌اید فکر کنید، و آن‌ها را در تجسمات خود دخیل کنید.

مرحله سوم
خلق خواسته
منتظر «چگونگی» بمانید؛ زمانی که تمرکز و توجه‌تان را طولانی مدت معطوف به یک خواسته کنید، معجزه‌ای که فکرش را نمی‌کردید، اتفاق خواهد افتاد؛ به روشن بینی خواهید رسید و راه رسیدن به خواسته خود به طور خود به‌خودی برای‌تان نمایان خواهد شد.

به عنوان مثال، مکالمه‌ای را به طور اتفاقی می‌شنوید که از آن نکاتی دستگیرتان می‌شود؛ یا هنگام رانندگی، اشتباها وارد کوچه‌ای می‌شوید و به طور ناگهانی با یکی از دوستان قدیمی‌تان برخورد می‌کنید که می‌تواند وسیله‌ای برای رساندن شما به خواسته‌تان باشد.

اگر دقیق‌تر نگاه کنید، متوجه می‌شوید که همه این‌ها معجزه هستند.

معجزه خواسته
معجزه چیز عجیب و غریبی نیست! هر اتفاق ساده و کوچکی که از نظر شما بی‌اهمیت تلقی می‌شود، ممکن است معجزه‌ای باشد از سوی خدا برای رساندن شما به آنچه که می‌خواهید.

افراد بسیار زیادی هستند که رویایی را به شدت می‌خواهند و برای آن گرسنه هستند، اما چون احساس مثبتی به خواسته‌شان ندارند یا احساس فقدان خواسته‌شان را دارند، متوجه نشانه‌ها نمی‌شوند و معجزه از سر راه‌شان کنار می‌رود.

بیشتر بخوانید: برای رسیدن به خواسته‌ و رویایت قدم بردار و پیش برو

احساس
یادتان باشد که احساس شما، همان ارتعاش شماست و این ارتعاش شماست که زندگی شما را خلق می‌کند. زمانی که احساس مثبتی نسبت به خواسته‌تان داشته باشید، راه رسیدن به آن نمایان خواهد شد.

نیازی نیست نگران «چگونگی» باشید، زیرا دانستن چگونگی، از وظایف شما نیست؛ بلکه از وظایف کائنات است.

چگونگی خلق خواسته
تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که خواست خود را بشناسید، نسبت به آن احساس گرسنگی کنید، درباره آن به وسواس فکری برسید و به آن احساس مثبت داشته باشید.

باقی کارها را خداوند برای شما انجام خواهد داد و شما در بهترین زمان، در زمان درست، در مکان درست قرار خواهید گرفت.

داشتن هدف از مهم‌ترین عوامل رسیدن به خواسته‌ها است و در کنار آن این موضوع با انگیزه تکمیل می‌شود و شما می‌توانید محکم‌تر و قاطعانه‌تر قدم بردارید و به سوی آنچه که می‌خواهید حرکت کنید.

برای خلق خواسته و رسیدن به اهداف، راه‌های زیادی وجود دارد. یکی از این راه‌ها استفاده از بسته آموزشی: چگونه به اهداف خود برسیم؟ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *